Fiat 500e

Originál elektromobil z kalifornské továrny Fiat

Cena už od 360.000,-Kč s DPH v závislosti na roce výroby, nájezdu a výbavě.

Tento elektromobil samozřejmě nevyrábíme, jsme pouze jeho dovozcem, protože se domníváme, že na českých silnicích dává ekonomicky největší smysl ze všech elektromobilů. Vyniká výborným poměrem ceny, komfortu, životnosti a nákladů na provoz. Běžné provozní náklady jsou cca 20 Kč/100 km (dle ceny elektřiny). Cena vozu se velmi blíží spalovací verzi Fiat 500, a tak se pro jízdu po městě rozhodně vyplatí. Navíc nabízí nejvyšší výkon ze všech verzí Fiat 500 (111 koní, 200 N/m) a také nejvyšší výbavy příslušenství. Není problém přiblížit se dojezdové vzdálenosti 200 km na nabití a to např. i díky topení pomocí tepelného čerpadla, které ušetří až 60% energie topení.

Parkování zdarma

V Praze a dalších městech je možné parkovat v modrých a fialových parkovacích zónách zdarma po vyzvednutí kuponu, i když v místě nejste rezidentem. Na řadě míst ve všech evropských městech parkují elektromobily zdarma stejně jako invalidé hned u vchodů a bez hledání místa.

Náklady

Po nákupu tohoto vozu už vás čekají jen samá příjemná překvapení, co se nákladů týče. Nabíjení přijde na zanedbatelných 20 Kč/100 km (méně než 1L benzínu) a údržba bude také naprosto minimální. Elektromobil je totiž oproti spalovacímu o mnoho jednodušší a spolehlivější. Běžná životnost elektromobilů přesahuje i milion najetých kilometrů, přičemž servisují se v autorizovaných servisech Fiat. Nákladově tedy i po započtení kupní ceny, provozu a servisu půjde o jedno z nejlevnějších aut vůbec.

Dojezd

Dojezd 140 km v zimě a 190 km v létě (klimatizace) není nijak málo. Ani se spalovacím Fiatem 500 totiž určitě nebudete vyrážet na dovolenou do Chorvatska. Jde o auto do města. Navíc v období kdy ani netopíte a ani neklimatizujete lze ujet ještě i o něco dále.

Proč je Fiat 500e od nás tak levný?

Kalifornská továrna Fiat vyrábí řadu spalovacích vozů, na jejichž prodeji má majoritní ekonomický zájem. Dle tamní legislativy však musí 10% produkce vozů být zcela bez emisí. Fiat je tedy nucen vyrábět značné počty kusů tohoto elektrického 500e. Výsledkem je přebytek, který automobilka řeší prodejem aut jakoby ojetých i když je diskutabilní, jestli opravdu jezdila a případně jak moc, když přímo automobilka vypouští ze závodu ojetiny. Jejich stav totiž odpovídá obvykle novým vozům, až na stav tachometru. Tyto kusy potom nestojí nějakých 960.000 Kč, což by byla běžná cena, ale jejich ceny jsou téměř poloviční. O ceně konkrétního nabízeného vozu vás rádi informujeme. V ceně je zajištěn dovoz, prověření původu a plná evropská homologace vozidla. Stačí jej tak jednoduše přihlásit na registru vozidel na vaše jméno.